WORLDWIDE HEATHEN CENSUS 2013

WORLDWIDE HEATHEN CENSUS 2013

Postprzez Freja » sobota, 5 października 2013, 12:37

Światowy spis pogan identyfikujących się z którąś z poniższych ścieżek i nie tylko:

Anglo-Saxon Heathenry, Ásatrú, Asatro, Firne Sitte, Forn Sed, Forn Siðr, Germanic Heathenry, Germanic Neopaganism, Germanic Paganism, Heathenism, Heathenry, Norse Paganism, Norse Religion, Northern Tradition, Odinism, Old Way, Theodism, Urglaawe, Vanatru

W linku poniżej możecie przeczytać więcej. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać z listy na dole strony kraj ojczysty.

http://www.norsemyth.org/2013/10/worldw ... 3.html?m=1

Końcowe rezultaty będą opublikowane 31 grudnia.

Niech nas policzą! ]:)
Bättre är obett
än alltför mycket blotat,
den som ger vill jämt ha gengäld;
bättre är ogivet
än alltför mycket offrat
Havamål 146
Freja

Re: WORLDWIDE HEATHEN CENSUS 2013

Postprzez KozioU » sobota, 5 października 2013, 13:23

Niektórzy już się dopisali jakiś czas temu ]:)
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Freja » sobota, 5 października 2013, 13:34

KozioU napisał(a):Niektórzy już się dopisali jakiś czas temu ]:)

no wiesz, to widać tylko ja się jak zwykle dowiaduję na końcu ]:P (jeśli było już gdzieś o tym tutaj na forum to przepraszam za dublowanie i proszę o usunięcie ;) )
Bättre är obett
bättre är ogivet
än alltför mycket offrat
Havamål 146
Freja

Postprzez KozioU » sobota, 5 października 2013, 14:27

Nie, dobrze że wrzuciłaś na forum. Było na naszym profilu FB i to chyba dwukrotnie, ale jak widać nie każdy kto zagląda tu zagląda też tam.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Ulf » sobota, 5 października 2013, 16:32

Cos cienko :/ Polski jeszcze nie pokazuje. Czyzby nie dalo sie w Polsce uzbierac powyzej 100 rodzimowiercow germanskich? Daleka droga jeszcze przed nami...
Dobrze, ze mamy w koncu Stowarzyszenie - wspolnie razniej maszeruje sie do celu ]:)
Ulf

Postprzez Freja » sobota, 5 października 2013, 16:56

Ja tam myślę, że jest nas więcej, tylko niektóre osoby trzymają się uboczu, albo, tak jak ja przez długi czas, nie mają pojęcia, że są inni asatryjczycy w Polsce. I siłą rzeczy o spisie też nie wiedzą. Ok, wiem, że takie myślenie pewnie i jest naiwne, ale dobrze mi z nim ]:) Kiedyś dobijemy do setki.
Bättre är obett
bättre är ogivet
än alltför mycket offrat
Havamål 146
Freja

Postprzez Ulf » niedziela, 6 października 2013, 11:14

Byc moze masz racje Freyjo, ale ... Asatru/Heathenry jest z zalozenia religia spoleczna, a nie "duchowym samodoskonaleniem" trzymajacych sie na uboczu jednostek ;) Twoja indywidualna hamingja bez lacznosci z ta grupowa bedzie jedynie cieniem tej generowanej przez grupe, gdyz juz nasi przodkowie ( dowolni :P ) wiedzieli bardzo dobrze, ze ogien z wiązki polan jest jasniejszy i bardziej grzeje niz ten z pojedynczego łuczywa :)

A tak BTW, wlasnie zauwazylem ze w Brazylii (sic!) jest nas oficjalnie wiecej niz w Polsce <facepalm>
Mam jednak nadzieje, ze nasze nowe stowarzyszenie asatryjskie Midgard przyczyni sie znacznie do zmiany tej sytuacji :)

Obrazek
Ulf

Postprzez Freja » niedziela, 6 października 2013, 11:41

Ulf napisał(a):Byc moze masz racje Freyjo, ale ... Asatru/Heathenry jest z zalozenia religia spoleczna, a nie "duchowym samodoskonaleniem" trzymajacych sie na uboczu jednostek ;) Twoja indywidualna hamingja bez lacznosci z ta grupowa bedzie jedynie cieniem tej generowanej przez grupe, gdyz juz nasi przodkowie ( dowolni :P ) wiedzieli bardzo dobrze, ze ogien z wiązki polan jest jasniejszy i bardziej grzeje niz ten z pojedynczego łuczywa :)

A tak BTW, wlasnie zauwazylem ze w Brazylii (sic!) jest nas oficjalnie wiecej niz w Polsce <facepalm>
Mam jednak nadzieje, ze nasze nowe stowarzyszenie asatryjskie Midgard przyczyni sie znacznie do zmiany tej sytuacji :)

Oczywiście masz rację, ale zawsze się znajdą tacy, którzy z własnej woli będą się izolować od grupy. Jak i ja na początku, umyśliłam sobie, że sama i po swojemu do wszystkiego dojdę zanim zacznę się integrować. Błędnie, bo po jakimś czasie trafiłam do punktu, w którym już Zosią Samosią być się nie da, bo zamiast iść do przodu, człowiek się cofa. Ale tak sobie żyłam ponad rok zanim się tutaj zarejestrowałam, z samodoskonaleniem nie miało to nic wspólnego :P

A ta Brazylia to mnie położyła na łopatki, nie zauważyłam tego wcześniej ]:0 Też mam nadzieję, że Wasze (bo nasze jeszcze powiedzieć nie mogę ]:P ) stowarzyszenie doprowadzi do tego, że w kolejnym spisie wyprzedzimy Brazylię ]:)
Bättre är obett
bättre är ogivet
än alltför mycket offrat
Havamål 146
Freja

Postprzez Freja » niedziela, 6 października 2013, 11:43

Sorry za post pod postem, ale teraz widzę, że i Szwecja nie jest widoczna :shock: a podobno samo SFSS ma około 300 członków. Gdzież oni się chowają??!
Bättre är obett
bättre är ogivet
än alltför mycket offrat
Havamål 146
Freja

Postprzez Ulf » niedziela, 6 października 2013, 13:05

Moze sa tak bardzo "tró", ze nie chcą sie bawic w hamerykanskie spisy? ]:D Zreszta tak samo jak i Dania czy Norwegia - bo tez ich nie widac, o Islandii nie wspominajac. Chyba Bifrost, Forn Sidr i Ásatrúarfélagið liczą ponad 100 czlonkow? Jak zwykle tylko Niemcy z tych "oryginalno-etnicznych" są zdyscyplinowani :P

OffTopic!
A tak przy okazji...
Duński "Forn Sidr" zostal zalozony w 1997 roku przez 12 osób.
W 2003 zostal przez państwo uznany za związek wyznaniowy.
Dzisiaj liczy okolo 700 członków, udziela ślubów i posiada własne cmentarze.

Czyli przenosząc to na w nasze "własne podwórko" - początek mamy po Thingu dobry ]:P , a dzieki zgodnej pracy i wspolnej drodze ku wyznaczonemu celowi osiągniemy i to, co osiągneli juz inni.
Bogowie są nam przychylni...
@]:D
Ulf

Następna strona

Powrót do Newsy