Ciekawostka...

Re: Ciekawostka...

Postprzez Coffee » niedziela, 7 października 2012, 22:50

Szerszen napisał(a):Dobrze gadasz... ale daj chwilę czasu... - strona jest prawie gotowa, tzn. jest gotowa, ale ja jestem zawalony projektami komercyjnymi, z których żyję - jak się otrząsnę, znajdę tzw. "międzyczas" to zrobię podmiankę... wtedy sukcesywnie można wprowadzać, bo zresztą pod tym kątem był drupal dobierany to wszystko o czym mówisz i parę innych rzeczy.

Szerszeń ja tam nie mówię, że teraz :) podejmujesz zajebisty wysiłek ze stroną ( w drupalu jest moim zdaniem więcej kodowania i mniej gotowych rozwiązań niż w wordpresie) Ja nie koduję ale mogę zrobić specyfikację i poszukać modułów do implementacji.
Wiadomo, jeść trzeba ^^ I dokładnie jak piszesz wszystko po kolei. Poza tym, jeśli chodzi o mapę to można zbierać dane a potem je tylko wprowadzić w gotowy szablon. Myślę, że wrzucę coś takiego na Asatru Polska fan page. Ludziki będą słali do mnie dane a potem hurtem je wprowadzę. Potem się wprowadzi pogański couch surfing :P, który już po części istnieje, za co dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy nocowali odbierali wysyłali w podróż te moje nędzne kości @]:D
Co do sklepu to w między czasie proponuje już robić jakieś rzeczy. Na start rzeczy małe, nie róbcie wielkich czasochłonnych bo to się nie przekłada na pieniądze. Lepiej zrobić 50 młotów Thora na szyję niż haftowany obrus sztuk 1. Pagan biżu, szkatułki, młotki, bransolety, mieszki. Tak sobie myślę.
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Ulf » niedziela, 7 października 2012, 23:50

Vrede napisał(a):@Ulf - naparzasz z gorliwością świadka Jehowy ale przemowy to nie wszystko. Właściwie przemowa to nic. Słowa rzucane na wiatr. Nas interesują czyny, czyli między innymi deklaracje zaangażowania w wykonanie tego a tego projektu. Zamiast tracić czas na długie posty po prostu nagraj jakiś podcast dla asatru tv. Zaświeć przykładem :-D I po co CI takie parcie teraz na tysiące wiernych? :-P Jakiś efekt uboczny izolacji? ];)

Owszem, nie przecze, ze wypadlem na jakis czas z obiegu - i to na wlasna prosbe, ze tak to okresle, ale byc moze wlasnie przez to, albo i dzieki temu - patrzac narazie jeszcze nieco z boku, widze to co nie zawsze da sie dostrzec bedac "w srodku wydarzen".
Nie mam parcia na tysiace wiernych i nigdy nie mialem - ale mam parcie na silne i zorientowane przyszlosciowo polskie asatru. A przyszlosc to wlasnie ludzie, nie tylko my, ale i ci ktorzy m.in rowniez dzieki naszym staraniom, do nas dolacza.
Zas slowa, no coz - nie zawsze sa wiatrem. Czesto inspiruja do czynow. Do czynow, ktorych bez tych slow nigdy by nie bylo.
Sam ze swojej strony bardzo chetnie zaangazuje w kazdy projekt, tak jak i angazowalem sie w przeszlosci, ale niestety z tym swieceniem przykladem moze byc troche gorzej. Bo jak narazie to swiece jedynie jeszcze nalepka, ktora mi kiedys przyklejono, a ktora ma sie do mnie mniej wiecej tak jak szczyny do miodu...
Ulf

Postprzez Vrede » poniedziałek, 8 października 2012, 10:40

Poza tym, jeśli chodzi o mapę to można zbierać dane a potem je tylko wprowadzić w gotowy szablon. Myślę, że wrzucę coś takiego na Asatru Polska fan page. Ludziki będą słali do mnie dane a potem hurtem je wprowadzę. Potem się wprowadzi ogański couch surfing :P, który już po części istnieje, za co dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy nocowali odbierali wysyłali w podróż te moje nędzne kości @]:D .

Kiedyś próbowałam zacząć coś takiego jak mapa kontaktów asatryjskich, ale przyznaję, że zapomniałam o tym, kiedy kontaktów przybyło i przestałam się tym zajmować.
Jakich danych konkretnie potrzebujesz?
Vrede

Postprzez Coffee » poniedziałek, 8 października 2012, 19:42

Vrede napisał(a):
Poza tym, jeśli chodzi o mapę to można zbierać dane a potem je tylko wprowadzić w gotowy szablon. Myślę, że wrzucę coś takiego na Asatru Polska fan page. Ludziki będą słali do mnie dane a potem hurtem je wprowadzę. Potem się wprowadzi ogański couch surfing :P, który już po części istnieje, za co dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy nocowali odbierali wysyłali w podróż te moje nędzne kości @]:D .

Kiedyś próbowałam zacząć coś takiego jak mapa kontaktów asatryjskich, ale przyznaję, że zapomniałam o tym, kiedy kontaktów przybyło i przestałam się tym zajmować.
Jakich danych konkretnie potrzebujesz?

Vrede myślę, że bezpiecznie byłoby: "ksywa" "miasto" "czy Asatru czy sympatyk czy tylko reko" "mail"
Nie każdy chce od razu się bratać tabunami z obcymi albo coś. :P
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Michał » poniedziałek, 8 października 2012, 22:47

Jeśli mogę się wtrącić...
Taki pomysł: Kanał Asatru Polska na youtube. To jest proste do wykonania, proste do ,,share'owania" i to jest forma, którą ludzie uwielbiają, chociażby dlatego, że nie wymaga dużo zachodu. Nie mówię, że to byłoby rozwiązanie impasu, ale może dobry pierwszy krok. Zrobić coś na zasadzie Asatru Polska Vlog z wideo-wykładami przygotowanymi wspólnie (internet) i zatwierdzonymi przez parę osób, a opowiedzianymi przez jedną. Ja mam kamerę, głos i nie złą dykcję, chętnie się podejmę, jeśli byłaby taka potrzeba, nagrania małego wykładu. Tylko trzeba przede wszystkim silnej grupy, która powie co, jak, na jaki temat itd, ale wierzę że takim sposobem można wiele osiągnąć rozsądnym nakładem pracy. ]8]
Michał

Postprzez Thordis » wtorek, 9 października 2012, 06:54

Michał, świetny pomysł! Ja, jako że jestem lokalnie, chętnie podejmę się pomocy Michałowi w takiej formie, jaka będzie potrzebna. Mogę też, w miarę możliwości czasowych, pomóc przy redagowaniu takich "videowykładów", żeby brzmiały po polsku, a nie po polskiemu ;) Ostatnio właśnie zastanawiałam się nad aktywowaniem jakiegoś czynnego wkładu sekcji trójmiejskiej ;) To tak na szybko ode mnie.
Thordis

Postprzez KozioU » wtorek, 9 października 2012, 07:47

No i świetnie. Wreszcie zamiast niekonstruktywnego "czemu nie robimy tego i tamtego" ktoś napisał co sam może zrobić! Nagrywać nie potrafię, zresztą żaden ze mnie prezenter TV, ale merytorycznie mogę pomóc ogarnąć temat, przeczytać i pomóc dopracować treść do vloga przed nagraniem. :piwo:
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Ulf » wtorek, 9 października 2012, 08:48

Kanal Asatru Polska TV istnieje juz od jakiegos czasu na YT. Narazie byl tylko na "stand by" - jako ze i temat filmowy nie byl w ostatnim czasie zbytnio forsowany. Ciesze sie ze cos ruszylo sie ponownie...

Podobnie sytuacja ma sie na FB.
Ulf

Poprzednia strona

Powrót do Newsy