Strona 1 z 4

Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 17:04
przez Vrede
Przegapiliśmy: http://prac.us.edu.pl/~sknh/2012/05/maj ... o-sknh-us/ a może ktoś jednak był i może coś opowiedzieć? Ślązacy (;-)) znacie to "forum nordystyczne?"

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 20:55
przez Krucza
O proszę, nawet nie wiedziałam, że takie cuś działa u nas. I nawet znajome twarze tam widzę.
Będę musiała ochrzanić mojego drużynnika który przez chwilę historię studiował że się nie zająknął nawet,
że takie koło mają :D

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 19:20
przez Olla
Jako organizator spotkań Forum Nordystycznego jestem mile zaskoczona, że wieści o nim dotarły także tutaj :-) Przy tej okazji chciałabym zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkania, które od jesieni będą regularnie (co miesiąc) odbywać się na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach. Spotkania dają szansę zetknięcia się z wieloma interesującymi gośćmi, zajmującymi się epoką wikińską i średniowieczną Skandynawią. W październiku, współpracując z Festiwalem NORDALIA, gościć będziemy na FN Elżbietę Cherezińską, pisarkę, autorkę cyklu "Północna Droga". Szczegółowe informacje dotyczące tego i następnych spotkań, jeśli pozwolicie, umieszczać będę z czasem w tym temacie. Warto wziąć udział :-)

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:28
przez Isa
Fantastyczna inicjatywa! ;)
Dzięki za zaproszenie, tym razem raczej się nie uda, ale skoro organizujecie spotkania i majowe nie było odosobnionym przypadkiem - pewnie znajdzie się jeszcze okazja.;)
Macie może samodzielną stronę internetową, na której można śledzić aktualności? Z tego, co widzę, link podesłany przez Vrede ogólnie dotyczy koła naukowego z całą listą sekcji.

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 00:40
przez Olla
FN nie posiada strony, może w przyszłości :) Wszystkie aktualności można znaleźć ewentualnie w grupie na facebooku: http://www.facebook.com/groups/209328129150416/

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 01:19
przez Isa
Super, dzięki! ;)

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 06:18
przez Vrede
Olla, nas cieszy, że organizator FN dotarł tutaj - pewnie w tym samym stopniu co Ciebie informacja o Twojej inicjatywie na forum ;-)

Czekamy na więcej informacji. Czy te spotkania comiesięczne będą odbywały się w dzień roboczy czy podczas weekendu? Jak długo trwa takie spotkanie, w jakich godzinach itd? Pewnie te pytania trochę za bardzo wybiegają w przyszłość ale ja np potrzebuję informacji jakiś miesiąc wcześniej, żeby się zorganizować. Dlatego np już dziś wiem, że dla mnie październik raczej odpada ale później to kto wie :-) Chciałabym się tam kiedyś pojawić.

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 13:08
przez Olla
Vrede, spotkania nie mają stałej, comiesięcznej daty (nieco inaczej w przypadku pory: wygodniejsze są godziny popołudniowe), umawiamy się na bieżąco, biorąc pod uwagę, by termin był dogodny zarówno dla gości i uczestników - grono FN jest raczej kameralne :) W październiku spotykamy się najprawdopodobniej w czwartek 25.10 o godzinie 17. Czas trwania też nie jest narzucony, dyskusja się kręci, to siedzimy ;) jeśli ktoś musi wyjść wcześniej - nie ma problemu.

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 12 września 2012, 18:37
przez Olla
Spotkanie Forum Nordystycznego z Elżbietą Cherezińską: Między historią a opowieścią. Saga - historia - powieść - metoda odbędzie się w czwartek 25.10.2012 o godzinie 17 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Precyzyjne informacje dotyczące miejsca podam w październiku. Wybierzecie się? :)
Zachęcam także do polubienia nas na facebooku: http://www.facebook.com/ForumNordystyczne.

Re: Forum Nordystyczne SKNH UŚ

PostNapisane: środa, 12 września 2012, 19:28
przez Thordis
Jejku, jaka szkoda... Ja się niedawno zaczytywałam właśnie w powieściach pani Cherezińskiej. Czy będzie jakiś zapis ze spotkania? Wideo? Audio?