dyskusja na temat związku,czytania bez zrozumienia i rasizmu

czyli potyczki wszelakie

Re: SPOTKANIE ASATRU POLSKA

Postprzez Thordis » piątek, 24 października 2014, 20:10

Odpowiem krótko. Sądzę, że większość osób zaangażowanych w jakikolwiek z projektów dotyczących związku wyznaniowego raczej nie bierze pod uwagę zmuszania, by wszyscy wyznawcy brali udział w jakiejkolwiek imprezie o celach ideologicznych (może nie licząc tylko ewentualnego ratowania świata przed zagładą/inwazją kosmitów/zombie apokalipsą :D :P). Dlatego właśnie tłumaczę Ci - związek wyznaniowy ma służyć celom kultowym, nie ideologicznym. We wszelkie sprawy ideologiczne każdy angażuje się sam, wedle własnego uznania, bo to są jego prywatne poglądy. Związek ma być skonstruowany demokratycznie, więc raczej nie powinno być możliwe przepchnięcie jakiegokolwiek ogólnokrajowego projektu, na który nie wyraziłaby zgody w głosowaniu znaczna większość członków. I co do tego akurat chyba wszyscy są zgodni.

Przykładowo: będę chciała iść sobie na paradę równości, pójdę sobie sama we własnym imieniu. jako ja, jako człowiek o konkretnych poglądach, również jako asatryjczyk, ale zupełnie prywatny. Ty nie chcesz na nią iść, dlaczego ktoś miałby Cię do tego zmuszać? Po to właśnie ThorrUlfr zwrócił Ci uwagę, że związek wyznaniowy nie ma służyć do celów innych niż religijne.

A czy da się spiąć ludzi o różnych poglądach? Nawet skrajnie różnych? Przy dobrej organizacji i dużej dawce dobrej woli ze strony wszystkich - sądzę, że się da. Jeśli oczywiście nie chodzi o poglądy ekstremalne, realizowane w działaniach niezgodnych z prawem.
Thordis

Postprzez Dainus » sobota, 25 października 2014, 10:41

Przede wszystkim Thordis dziękuję za cierpliwość i obszerne posty, dzięki że traktujesz poważnie moje wątpliwości. Kończąc, faktycznie może wątpliwości dotyczą raczej całości ruchu Asatru, a nie tylko jego części kultowej. Zadam więc ostatnie pytanie, czy jeśli osoba będąca w przyszłości w związku wyznaniowym powie: niech Arabowie zabierają swój islam i wypierdalaja, to ktoś zwróci mu uwagę że taka postawa jest niezgodna z naszą religią?
Dainus

Postprzez ThorrUlfR » sobota, 25 października 2014, 12:26

A jaki byłby powód ich migracji?
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Dainus » sobota, 25 października 2014, 12:30

Bez znaczenia
Dainus

Postprzez ThorrUlfR » sobota, 25 października 2014, 12:37

Ma fundamentalne znaczenie
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Dainus » sobota, 25 października 2014, 12:46

No dla mnie nie ma ale powiedzmy że Arab chce wybudować świątynie dla Asatru a ja mu na to mimo wszystko wypierniczaj.
Dainus

Postprzez ThorrUlfR » sobota, 25 października 2014, 12:55

Czyli podstawa migracji pana Araba byłby twój rasizm - w taki wypadku ja bym zasugerował twoja migracje!
ThorrUlfR

Postprzez Dainus » sobota, 25 października 2014, 13:08

Czekam na odpowiedź co na to założenia wiary przyszłego związku wyznaniowego. Pytam poważnie bo mam poważne intencje i albo będę się chciał angażować albo nie. Proszę o odpowiedź.
Dainus

Postprzez ThorrUlfR » sobota, 25 października 2014, 13:12

Otrzymałeś odpowiedz - rasizm jest sprzeczny z nasza religia, i na tym forum znajdziesz dyskusje gdzie ktoś bardzo ładnie tłumaczy dlaczego.
ThorrUlfR

Postprzez Dainus » sobota, 25 października 2014, 13:28

Ok Thorr, uważam że rasizm jak to nazywasz ni chłodzi ni ziębi Odyna, to raz, dwa nie uważam się za rasistę, ale to też nie ma znaczenia. Twoje zdanie już znam. Nie wiem czy wypowiadasz się tylko w swoim imieniu czy innych też, dlatego bardzo proszę o jakieś finiszujące krótkie wypowiedzi innych osób pracujących nad utworzeniem związku. Jak pisałem mam poważne zamiary, jestem poważnym facetem i zależy mi bardzo na rozwoju ruchu Asatru. Chcę wiedzieć czy będzie nam po drodze czy nie marnować swojego i waszego czasu. Pozdrawiam
PS przepraszam jeśli czasem nieskładnie piszę, ale tworzę w biegu na telefonie, sprawa naprawdę mnie nurtuje cały czas.
Dainus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Holmgang