dyskusja na temat związku,czytania bez zrozumienia i rasizmu

czyli potyczki wszelakie

Re: SPOTKANIE ASATRU POLSKA

Postprzez Tomek » niedziela, 28 września 2014, 19:21

Dziękujemy za fantastyczne przyjęcie w ASATRU @]:D. Pomimo, że jesteśmy "nowi" nikt nie dał man tego odczuć. Do następnego razu (oby jak najszybciej!)
Tomek

Postprzez ThorrUlfR » piątek, 3 października 2014, 09:23

A nie byłoby mozliwosci zapoznania sie z trescia statutu on-line?
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Ulf » piątek, 10 października 2014, 18:48

Vrede napisał(a): został zaprezentowany projekt statutu związku wyznaniowego, przygotowany wspólnymi siłami asatryjczyków łódzkich, katowickich i wrocławskich.

Tzn. konkretnie czyimi? :)
Ulf

Postprzez Vrede » środa, 15 października 2014, 11:10

ThorrUlfR - oczywiście będzie możliwość zapoznania się ze statutem w wersji online. Do końca tego miesiąca jednak trwają jeszcze lokalne spotkania i rozmowy na ten temat. Po spotkaniach i zebraniu wszystkich uwag razem, poprawimy wersję pierwotną i w sieci będzie można poczytać wersję drugą - po poprawkach.
Zachęcam Cię do przyjścia na któreś z tych spotkań, ponieważ ludzie, którzy je prowadzą będą w stanie wyjaśnić i omówić każdy punkt statutu oraz uwzglęnią wszystkie Twoje uwagi.

Ulf - konkretnie jak Cie coś interesuje to możesz napisac na priv. Jeżeli któraś z osób tworzących statut będzie chciała się pochwalić w sieci swoim wkładem to się tu odezwie, ale w sumie wątpię w to, bo nikomu z nas nie zależy na etykietce "wielce tfórcy i specjalisty do spraw wiary". Wszystkiego można dowiedzieć się na spotkaniach lokalnych. Poza tym z każdym będzie można spotkać się i porozmawiać osobiście na większym spotkaniu grudniowym w Sulejowie. Więcej informacji wkrótce.
Vrede

Postprzez ThorrUlfR » czwartek, 16 października 2014, 08:22

Hmm no nie wiem, ale wydaje mi się iż w przypadku statutu związku wyznaniowego powinno wam zależeć na na bardzo szerokich konsultacjach i wypracowaniu takiej formuly która zadowoli szeroki krąg wyznawców. Oczywiście przy zalozeniu, iż ten zwiazek nie ma być tylko dla wąskiej grupy znajomych.
Stąd moja sugestia do udostępnienia wersji pierwotnej online i możliwosci wymiany poglądów tez online (nie kazdy ma czas na wyjazdy celem dyskutowania).
A tak na marginesie pytania Ulfa, to zupelnie nie rozumiem tej "konspiry" twórcow statutu. W końcu tworzycie dosyć istotny dokument i chyba nie ma sie czego wstydzić.
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Vrede » czwartek, 16 października 2014, 09:25

Thorrulfie, nikt się niczego nie wstydzi a związek z założenia jest dla wszystkich. I zwróć teraz uwagę na ten podstawowy problem - "rozmowa" przez internet. Już wyciągnąłeś dziwne wnioski, już dorobiłeś sobie do tego nieistniejące okoliczności. Konspira? Naprawdę... to wynika z powyższych postów? W takim razie czytając statut możesz dojść do wniosku, że to przepis na pierogi...
Dlatego, że ludzie nie są w stanie sprawnie porozumieć się przez internet a nikt z nas nie dysponuje nadmiarem czasu na antytrolling i dywagacje sieciowe to działamy własnie w ten a nie inny sposób. Spotkania i dyskusje z żywymi ludźmi. Rozwiązywanie problemów na bieżąco, wyjaśnianie kwestii niezrozumiałych od razu, face to face. I dlatego teraz odbywają się spotkania, wymiana poglądów i sugestii na żywo.
Oczywiście, nie każdy może być na spotkaniu. I dlatego bedzie też wersja online. Ale dopiero po tym jak odbędą się już rozmowy z ludźmi i zostaną wprowadzone pierwsze poprawki. Dlatego, że to ma więcej sensu i przyspieszy proces. A jak komuś bardzo zależy to ZAWSZE może się pojawić na spotkaniu lub skontaktować z osobami je organizującymi i porozmawiać. Kontakty są podane tutaj. Będzie jeszcze kilka tygodni czasu po publikacji statutu na przemyślenie go, przygotowanie sobie pytań i dyskusję na spotkaniu grudniowym.
Vrede

Postprzez ThorrUlfR » czwartek, 16 października 2014, 11:05

Osobiście dla mnie kto pisze statut ma drugorzędne znaczenie z prostego powodu żadnej z tych osób nie znam.
Natomiast powstaniem samego związku i jego rozwojem jestem jak najbardziej żywo zainteresowany. A wracajac do tematu, umieszczenie na stronie pierwotnej wersji z mozliwoscia wysłania swoich uwag przez zainteresowane osoby wcale by nie spowolnilo waszych prac, a w moim przekonaniu moglo pomóc.
Jakkolwiek ważne że wogole to robicie , wiec poczekam az nastapi publikacja dzieła i ewentualnie jak będę mial uwagi to się z autorami nimi podzielę (To co autorzy z tym zrobią to juz inna kwestia).
Pozdarawiam i życzę owocnej pracy ]:)
ThorrUlfR

Postprzez Coffee » niedziela, 19 października 2014, 16:11

1) Ostatnie 4 lata pokazały, że ludzie chcący pomóc skończyli się jak Metallica. Na płycie "Kill'em all". Ja mam dość konsultacji i pierdolenia ludzi o tym coby zrobili a co im się nie podoba, a co podoba a co uwiera i dlaczego przecinek jest tu a nie gdzieś indziej. Statut będzie kiedy będzie. I nie ma chwilowo wersji online. Są wersje do dyskusji w ośrodkach asatryjskich gdzie były/są/będą spotkania. Uwagi są zbierane cały czas. Zostanie skończona praca nad wnioskiem, zostanie udostępniony. To nie jest komunizm intelektualny tylko praca poszczególnych osób. I nie słyszałem żeby była ta praca na licencji opensource.

2) Vrede: związek z założenia jest dla wszystkich.

Tak oczywiście, ale zakłada go ileś osób podług własnego uznania. Nie podoba się stwórz własny. Podoba się dołącz. JEST WOLNOŚĆ I KAŻDY MOŻE ROBIĆ CO CHCE. I warto to podkreślać.

3) W Ponikwie były osoby, które tworzą wniosek o ZW więc jakieś zarzuty o konspirze są lekko mówiąc z dupy wzięte

PS: Jestem jedną z osób tworzących dokumentację.
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Thurs_84 » niedziela, 19 października 2014, 18:22

No i miodzik dla Coffiego @]:D
Szczodrzy i śmiali ludzie żyją najlepiej,
Rzadko przygniata ich troska;
Tchórz i dusigrosz wszystkiego się lęka,
Trapią go nawet dary.

Hávamál 48
Thurs_84

Postprzez ThorrUlfR » poniedziałek, 20 października 2014, 09:24

Coffee serdecznie dziękuję za udzielenie mi szerokich i dobitnych wyjaśnień na moje drobne watpliwosci:

1. kunsultacje prowadzicie tylko na spotkaniach i ok (nie mam czasu i możliwosci aby dotrzeć na spotkanie - mój błąd!),
2. cyt "Ja mam dość konsultacji i pierdolenia ludzi o tym coby zrobili a co im się nie podoba, a co podoba a co uwiera i dlaczego przecinek jest tu a nie gdzieś indziej" - nie zależy wam na opini zainteresowanych osób nie będących na spotkaniach też ok.
3. przedstawicie projekt końcowy i jak mi będzie odpowiadalo to ewentualnie będę mogł sie przyłaczyc, a jak nie to będę mógł założyć własny zwiazek - niech będzie wszak jak powiedziales każdy moze robić co chce,
4. odnośnie konspiry to nie każdy był w Ponikliwie ! a dzięki jednemu zwrotowi mniej lub bardziej trafnemu wszyscy już znają jednego autora :)

Wbrew pozorom Twój post udzielil mi bardzo wielu informacji za co jeszcze raz dziekuję
ThorrUlfR

Następna strona

Powrót do Holmgang