Oddział AFA w Polsce

Re: Oddział AFA w Polsce

Postprzez Viking » sobota, 20 kwietnia 2013, 11:29

Dzięki za pomysł biblioteki tekstów AFA (a raczej za mobilizacje bo chciałem zrobić to już dawno, w kolejce czeka wiele stron tekstu) - napewno się tym zajme choć raczej w formie bloga a nie strony. Co do kalendarza to moge jedynie opracować ten który obejmuje oficjalne święta organizowane przez AFA - bo innego oficjalnego nie mamy. Wielu członków AFA korzysta z kalendarzy swoich kindredów, ja też mam swój własny
"Życie człowieka to zadanie,
Spełnia się poprzez trud i znój
Dzieło to twoje powołanie,
Dzielnym niech będzie żywot twój! "
Viking

Postprzez Aeger » sobota, 20 kwietnia 2013, 11:48

Jeżeli zechcesz - mogę to ładnie oprawić graficznie. Tak samo teksty - jako pdf. Zawsze dołożę jakąś cegiełkę.

Zawsze ludzie narzekali na brak tłumaczeń - a niech naści mają. Słowo pisane jakoś trafia do szerszej masy.
Aeger

Postprzez Viking » sobota, 20 kwietnia 2013, 12:48

To by było super, @]:D dla ciebie. Tylko żeby to miało sens to myśle że trzeba poczekać aż będe miał z 10 takich tekstów conajmniej. Kalendarz to co innego - postaram się go przetłumaczyć jak najszybciej i można go osobno zrobić. A dałbyś rade jakoś ładnie oprcować to http://asatru.pantheion.pl/?art=Kalendarz_runiczny ??? ]:)
Viking

Postprzez KozioU » sobota, 20 kwietnia 2013, 13:22

Może tak z ustaleniami kto co zrobi do biblioteki AFA przeniesiecie się na priv?
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Viking » sobota, 20 kwietnia 2013, 13:50

Sory już znikamy ]:D
Viking

Postprzez Aeger » sobota, 20 kwietnia 2013, 18:58

Ok, wyklarowała mi się jasna wizja tego czym w Polsce powinna być AFA. A powinna być takim "oświeconym" tworem, który zajmuje się działalnością edukacyjną - wypuszcza materiały o Asatru oraz odpowiada na pytania związane z tą religią. Nie stawia sie w roli papieża, ale bardziej jako nauczyciela, kogoś oddanemu sprawie.
Aeger

Postprzez Ulf » sobota, 20 kwietnia 2013, 19:09

No popatrz, a ja myslalem ze te role powinna m.in pelnic w Polsce Asatru Polska. Najwyrazniej ktos cos tu przegapil... :mrgreen:
Ulf

Postprzez Aeger » sobota, 20 kwietnia 2013, 19:14

Istotnie, przespałem to i owo, przyznaję się bez bicia. Ale nie widzę Asatru Polska nigdzie indziej niż na Facebook - chyba że coś przespałem. Poza tym związek z AFA jakoby jest bardziej - nie tyle prestiżowy, co ułatwia dydaktykę.

OffTopic!
Jakby ktoś mógł pobrac i spojrzeć czy w kalendarzu nie narobiłem byków i czy ogólnie się podoba - będę wdzięczny. http://przeklej.net/down/582970816412983525094862366432614127a4da0a94f3d8f74b02715.html
Aeger

Postprzez Hrefna » sobota, 20 kwietnia 2013, 19:21

Nie byłabym pewna czy podpięcie pod organizację zza oceanu tak podnosi prestiż. Przecież za miedzą mamy inne, europejskie...
No, chyba że w grę wchodzi US-filia... (nie jako filia czyli organizacja podrzędna, a jako -filia czyli mówiąc potocznie niezdrowa fascynacja...).
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez Ulf » sobota, 20 kwietnia 2013, 19:25

Obrazek

...jak powiedziel poeta.
[czy tez inny bajkopisarz :P]
Ulf

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża