Oddział AFA w Polsce

Oddział AFA w Polsce

Postprzez Viking » niedziela, 7 kwietnia 2013, 21:04

Właśnie oficjalnie rozpczął swą działalność polski oddział Asatru Folk Assembly, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniach które napewno niebawem się pojawią @]:D
"Życie człowieka to zadanie,
Spełnia się poprzez trud i znój
Dzieło to twoje powołanie,
Dzielnym niech będzie żywot twój! "
Viking

Re: Oddział AFA w Polsce

Postprzez KozioU » niedziela, 7 kwietnia 2013, 22:23

McNallen i AFA nie mają w Europie dobrej prasy ze względu na słabo skrywane rasistowskie smrodki, które cały czas się wokół nich rozchodzą. Ostatnio również w Stanach bardzo wielu ludzi i organizacji odsuwa się od nich w związku z tym niezdrowym klimatem. Osobiście nic mi do tego, ale chyba powinieneś uważniej dobierać sobie mentorów.

Swoją drogą to ciekawe czemu o północnoeuropejskiej religii chcesz się uczyć od Amerykanów.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Viking » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 10:27

Z wielu powodów z Amerykanami często o wiele łatwiej mi się dogadać niż z dzisiejszymi Europejczykami (choć nie zawsze oczywiście i nie mówie o wszystkich) - zresztą w AFA jest też coraz wiecej ludzi z Europy a sam McNallen to z tego co wiem to potomek Szkotów który dość mocno pielęgnuje tradycje swojego pochodzenia. Zreszą jako Polacy też nie jesteśmy rodowitymi skandynawami a ci ostatni bywali w Ameryce już 1000 lat temu...
Zwykle najwiecej wypowiadają się ludzie (nie mówie o Tobie bo nie wiem jak jest w Twoim wypadku) którzy dużo gdzieś tam słyszeli a mało tak naprawde przeczytali albo zapoznali się z działajacymi programami, inicjatywami...
Viking

Postprzez KozioU » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 10:53

O, wierz mi. O AFA i ich jazdach na klimaty "łajtpałerowe" czytałem aż za dużo.

Viking napisał(a):Zreszą jako Polacy też nie jesteśmy rodowitymi skandynawami

A co to ma do rzeczy? Germanie nie mieszkali wyłącznie w Skandynawii.
KozioU

Postprzez Viking » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 11:25

Sory rodowitymi Germanami ];) Wielu Amerykanów ma w sobie zapewne więcej germańskiej krwi niż ja czy Ty
Viking

Postprzez Thordis » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 11:28

Viking napisał(a):Wielu Amerykanów ma w sobie zapewne więcej germańskiej krwi niż ja czy Ty

A to, przepraszam, skąd możesz wiedzieć? Badałeś Kozua drzewo genealogiczne?
Thordis

Postprzez Vrede » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 12:27

Jakiego typu wydarzenia planujesz w jaki sposób wyobrażasz sobie współpracę?
Czy możesz przedstawić jakiś brief tego co jako reprezentant AFA właściwie reprezentujesz?
Jakie są cele i założenia organizacji itd. Może coś w rodzaju odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania jak to FAQ?
Vrede

Postprzez KozioU » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 12:35

Viking napisał(a):Wielu Amerykanów ma w sobie zapewne więcej germańskiej krwi niż ja czy Ty

Pytałem cię o to czy nie przeszkadza ci że AFA ma opinię organizacji rasistowskiej, a ty w odpowiedzi zmieniasz temat na kwestię mojego pochodzenia etnicznego i zawartości krwi germańskiej. Gratulacje! Teraz już rozumiem, co cię w AFA pociąga i że kontynuujesz ich linię ideologiczną. A mój pierwszy post w temacie okazał się celniejszy niż przypuszczałem.
KozioU

Postprzez Viking » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:02

O nic mnie nie zapytałeś - stwierdziłeś fakt z którym nawet się zgodze - AFA "ma opinie" organizacji rasistowskiej. To czy tak jest to już zupełnie inna sprawa. Część członków napewno jest rasistami ale rola takiej organizacji nie polega na sprawdzaniu poglądów politycznych członków, sprawdza się za to czy ktoś nie jest karany (i jesli zgodnie z prawem twojego kraju idzisz siedzieć np za propagowanie nazizmu to wylecisz). Takie mniej lub bardziej prawdziwe plotki bardzo szybko i łatwo zaczynają zyć własnym życiem, wystarczy jeden człowiek (który jest też osobą prywatną i poza Asatru może działać np w polityce) aby całą organizacje nazywano rasistowską. Wracając do Twojego pytania to nie przeszkadza mi że jestem w organizacji która ma miano rasistowskiej może dlatego że jak pracuje z nimi dwa lata to wiecej tam widuje libertarian a nie nazistów i ani razu rozmowa nie zeszła na tematy rasowe. Takie mamy czasy że dziś biały człowiek bardzo łatwo może zostać uznany rasistą - czarny już nie tak prędko choćby chciał.
A tematy ras i pochodzenia poruszyłem ponieważ uważam za bezsensowne w kontekście Asatru wypominanie komuś że jest Amerykaninem (nawet jesli uznajesz że religie Północy mogą wyznawać ludzie o okreslonych genach czy mieszkający w okreslonym miejscu) ponieważ nasze (polskie, jesli nie jesteś Polakiem i masz bardziej germańską krew to sorry) genetyczne pochodzenie nie jest bardziej germańskie od pochodzenia wielu ludzi obecnie z za oceanu a czasem jest o wiele mniej germańskie. Polska też nie jest lepsza od USA w tym względie ani bardziej asatryjska na mapie bo to od 1300 - 1500 lat ziemia słowiańska. Tak więc nie widze żadnej ujmy w uczeniu się nordyckiej religii od Amerykanów czy Anglików (zwłaszcza gdy nasze poglądy są sobie bliskie), przodkowie nie widzieli problemu w tym aby Arab czy Słowianin uczył się od nich.
Vrede napewno coś takiego się pojawi - dopiero tu ruszamy więc wszystko trzeba zbudować od zera. Część tekstów będziemy tłumaczyć, część napisze sam. Obszar mojego działania jest troche większy niż Polska (Europa Północna bez Skandynawii) więc będe miał sporo roboty. Napewno chce kłasc nacisk na organizowanie świąt ale też to co robiłem do tej pory czyli wykładów, chciałbym też podziałać coś w kierunku niektórych programów tej organizacji (np programu ekologicznego, nie wszystkie znajda u nas zastosowania jak np ten mający na celu pomoc i zrzeszanie asatryjskich weteranom). Jesli masz jakies propozycje pytań do takiego FAQ to bedzie mi łatwiej @]:D
Viking

Postprzez Thordis » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:48

Nie wiem, czy Vrede ma, ale mnie się kilka nasuwa. Możesz z nich skorzystać, a ja chętnie uzyskam odpowiedzi.

1. Jakie są założenia polskiego oddziału organizacji? Cel? Misja?
2. Z jakiego powodu organizacja postanowiła rozpocząć działalność w Polsce/rozszerzyć swoją działalność o Polskę?
3. Ilu jest obecnie członków w Polsce?
4. Czym zamierzacie zajmować się w Polsce? Na czym ma polegać Wasza aktywność konkretnie w Polsce?
5. Kogo zamierzacie zrzeszać? Jaka jest wasza grupa docelowa?
6. W jaki sposób zamierzasz dostosować projekty AFA do polskich realiów?
7. Jak wygląda status organizacji w polskim prawodawstwie?
8. Kogo zapraszasz do współpracy i w jakim charakterze?
9. W jaki sposób polski członek organizacji miałby działać na jej rzecz?
Thordis

Następna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża