dobra opinia o Asatru

dobra opinia o Asatru

Postprzez Sylcia » piątek, 18 stycznia 2013, 06:06

Dlatego, że był już temat o "wyświechtanym Mjollnirze" i o tym, jak nasza symbolika źle się kojarzy.

Czasami jest tak, że nasza wiara ratuje nam dupę lub po prostu poprawia nam sytuację. Jak kto sobie to tłumaczy to już mniej ważne nawet.

Temat zainspirowany został tym, że młotek rzekomo sprawił, że uniknęłam dziś mandatu, a moim kolegom został przyznany niższy niż powinien być za to co wyczyniali. Tak przynajmniej powiedział szanowny pan policjant. Nie mam pojęcia skąd to się bierze, ale jestem wdzięczna, więc stąd ten wątek, pisany od razu, na szybko, przepraszam za literówki i zaczynanie zdania od więc.
Tak więc tu można pisać co takiego dobrego wydarzyło wam się z tytułu zwykłego noszenia młota lub czegokolwiek.
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Re: dobra opinia o Asatru

Postprzez Thordis » piątek, 18 stycznia 2013, 08:03

Sylcia napisał(a):Temat zainspirowany został tym, że młotek rzekomo sprawił, że uniknęłam dziś mandatu, a moim kolegom został przyznany niższy niż powinien być za to co wyczyniali.

W sensie? W jaki sposób? Bo jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że policjant stwierdził: "A pani to se idzie do domu, bo pani ma taki ładny młotek" ]:P
Że co? Że mu się spodobał, że się nie chciał narażać niebezpiecznym siłom, czy że jest zabobonny i uznał Ciebie za niebezpieczną? ]:0
Thordis

Postprzez Szerszen » piątek, 18 stycznia 2013, 11:18

Trafiła na współwyznawcę ;-)
Ale to, to akurat korupcja.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Sigrarr » piątek, 18 stycznia 2013, 11:34

A może był sentymentalnym marynarzem i myślał, że to kotwica? ]:D
Sigrarr

Postprzez Thordis » piątek, 18 stycznia 2013, 12:08

Wiecie co? Tak w okołotemacie... Ja sobie właśnie ostatnio zdałam sprawę, dlaczego jestem taka niepomiernie cięta na utożsamianie Mjolnira z muzyką metalową.
Uświadomiłam sobie, że średnio raz na tydzień ktoś mnie pyta, czy słucham metalu (choć zwykle bardziej stwierdza niż pyta ;P)! A jak chcę wiedzieć skąd ten wniosek, to słyszę "no bo taki wisiorek masz". ]:0 W zasadzie to w tym nie ma nic do denerwowania - tak na logikę. Ale jak ja to słyszę non stop, z idealną regularnością, to w końcu stało się męcząco-irytujące.
Thordis

Postprzez Sylcia » piątek, 18 stycznia 2013, 17:46

no naprawdę było tak jak napisałam :P albo współwyznawca albo przynajmniej szanujący ten symbol do tego stopnia, że odpuścił mandat (albo zabobonny :D). Kurcze, sam fakt, że zauważył go z dość sporej odległości :shock:
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Satu » piątek, 18 stycznia 2013, 22:06

Wiesz, niektórzy są na symbole wyczuleni. Ja, na ten przykład, z kilometra zwracam uwagę co i jaki symbol kto nosi - przynajmniej wiem z kim mam do czynienia, poza tym jakieś takie zboczenie. Widać ma podobnie.
Satu

Postprzez Gotthard » środa, 23 stycznia 2013, 08:30

A propo obecności Przodków i sygnałów z tamtąd. No to ja na ten przykład nie mogę swojego pierwszego młotka odwiesić na kołku bo mi zaraz po kolei sypią się różne rzeczy na głowę. Jak dynda na szyi jest ok, jak go tylko zdejmę - trzęsienie ziemi :)
Stowarzyszenie Asatryjskie Midgard
http://midgard.org.pl
Gotthard

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża