Wyświechtany Mjölnir

Re: Wyświechtany Mjölnir

Postprzez Wotan » środa, 23 stycznia 2013, 17:27

Germanie.
W kulturze Germanów i Skandynawów swastyka nosiła nazwę Młot Thora i była związana z bogiem Thorem i jego młotem Mjolnirem

:geek: Dafuq?
Wotan

Postprzez Hrefna » czwartek, 24 stycznia 2013, 23:08

Nie tak znowu dafuq', Wotanie ;)

H.R. Ellis Davidson, Gods and Myths of Northern Europe, 1964, repr. Harmondsworth, Middlesex: Penguin, 1990, ISBN 0-14-013627-4 napisał(a):The protective sign of the hammer was worn by women, as we know from the fact that it has been found in women's graves. It seems to have been used by the warrior also, in the form of the swastika. [...] Primarily it appears to have had connections with light and fire, and to have been linked with the sun-wheel. It may have been on account of Thor's association with lightning that this sign was used as an alternative to the hammer, for it is found on memorial stones in Scandinavia besides inscriptions to Thor. When we find it on the pommel of a warrior's sword and on his sword-belt, the assumption is that the warrior was placing himself under the Thunder God's protection.
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez Wotan » piątek, 25 stycznia 2013, 11:45

Mhm, ciekawe dziękuje.
Wotan

Postprzez Sylcia » wtorek, 26 lutego 2013, 23:23

Przeglądając dzisiaj baaardzo stare wycinki z gazet natknęłam się na fotkę niegdyś popularnej piosenkarki Avril Lavigne z młotkiem na szyi :shock:
przeszperałam więc internet w poszukiwaniu o co tutaj chodzi i znalazłam coś jeszcze lepszego
http://www.imagebam.com/image/78664a166415171 (proszę sobie zbliżyć na szyję xD)
moją jedyną reakcją jest: DLACZEGO??????? :shock:
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez KozioU » środa, 27 lutego 2013, 01:29

Dużo ludzi nosi zwyczajnie jako biżuterię. W pobliskim Lidlu często wpadam na kasjerkę z runicznym wisiorkiem (wygląda na rękodzieło, a nie masówkę) na szyi. Młotki u ludzi też mi często w metrze czy autobusie włażą w oczy. Ot, taka moda.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Hrefna » środa, 27 lutego 2013, 01:48

Ha, ta kasjerka z tego Lidla staje się znaną postacią. Wymieniłyśmy kilka zdań, gdy robiłam tam zakupy idąc z wizytą do znajomych - z aprobatą zauważyła mój młotek, a ja jej trójróg :D
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez Slomka » poniedziałek, 11 marca 2013, 21:00

Co do nieuctwa, młota itp. ostatnio u Drzyzgi była emolasencja, której powołaniem jest "po śmierci trafić do Walhary (pisownia oryginalna) i z cycem na wierzchu podawać bogom piwo".
Mam nadzieję, że się jej spełni i trafi do Walhary, bo chyba nigdzie indziej nie ma większych szans.. Ale była bardzo pro i bardzo oczytana i w ogóle taka wszędobylska i wszytkowiedząca.
"Bogowie, zlitujcie się nad mymi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię!" za George'em Pattonem
Slomka

Postprzez Szerszen » poniedziałek, 11 marca 2013, 22:41

Nasi bogowie bardzo lubią piwo z cyca ;-)
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez KozioU » poniedziałek, 11 marca 2013, 22:52

Ale mam nadzieję, że ten cyc to jakiś fajny był chociaż? Bo do podawania piwa inteligencja nie jest jej potrzebna.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Slomka » wtorek, 12 marca 2013, 08:13

KozioU napisał(a):Ale mam nadzieję, że ten cyc to jakiś fajny był chociaż? Bo do podawania piwa inteligencja nie jest jej potrzebna.

Powiem tak, cyc przeciętny,ale do zaakceptowania jeśli będzie milczała w czasie nalewania.
"Bogowie, zlitujcie się nad mymi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię!" za George'em Pattonem
Slomka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża