Centralizacja / rejestracja

Re: Centralizacja / rejestracja

Postprzez Szerszen » niedziela, 26 maja 2013, 16:06

To wesprzyj człowieka a nie organizację.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Ulf » środa, 19 czerwca 2013, 09:46

Dla tych wszystkich ktorzy caly czas pytaja " a po co nam jakies stowarzyszenie" - artykul w Reczypospolitej http://www.rp.pl/artykul/1020954-Polscy ... -sily.html - jako maly temat do przemyslen ];)
Ulf

Postprzez Szerszen » środa, 19 czerwca 2013, 23:31

Tia... akurat rodzimowiercy nie są dla nas żadnym przykładem IMHO:
a) nie są religią rekonstrukcyjną - Asatru przynajmniej powinno być
b) i tak są podzieleni na 4 związki
c) więcej w nich ezo i zżynki z judeochrześcijaństwa, z którym walczą niż oryginalności.

To w ramach przemyśleń, czy warto zawsze iść za stadem.
No chyba, że celem ma być aby o nas w gazecie napisali... ale wtedy wystarczy podpalić jakiś kościół ;-)
Szerszen

Postprzez Ulf » czwartek, 20 czerwca 2013, 10:42

Czyli jak zwykle kazdy widzi to co chce widziec ]:P

Dla mnie zas najwazniejszym wnioskiem wyplywajacym z tego artykulu jest to, ze Rodzimowiercy pomimo podzialow i roznic, potrafia i chca ze soba rozmawiac. Ze nie okopuja sie w swoich izolacjonistycznych szancach, i ze robia cos konstruktywnego. Wspolnie. I ze potrafia byc medialni.

Przyjmujac Twoja argumentacje, Szerszeniu i metode "siedzenia w krzakach" ( bo co mnie tam inni obchodza) skazujemy sie na jedynie na postrzeganie nas przez pryzmat faszyzujacych grupek - z podpalaczami kosciolow naczele ]:P i dlugowlosych mlodziencow ryczacych "Hail" na koncertach metalowaych...

I tak, owszem, ja na przyklad bardzo bym chcial, aby kiedys w "powaznej" ogolnopolskiej gazecie pojawil sie taki i utrzymany w takim tonie artykul o polskim Asatru.

Chowajac sie po krzakach nigdy tego nie osiagniemy ]:(
Ulf

Postprzez Szerszen » czwartek, 20 czerwca 2013, 11:15

Tylko, że IMHO trzeba jeszcze zastosować prawo skali.

To trochę jak w tym dowcipie... idzie słoń i mrówka przez most i nagle mrówka mówi do słonia "ale tupiemy co nie?".
Szerszen

Postprzez Ulf » czwartek, 20 czerwca 2013, 11:34

:DDD

@]:D
Ulf

Postprzez Dachs » piątek, 21 czerwca 2013, 11:10

Tak mi się coś wydaje, że informacja o zjeździe Rodzimowierców jest chyba pierwszą informacja o istnieniu zjawiska pogaństwa, która przebiła się do mediów w takiej skali. Owszem, były czasem jakieś zajawki, to tu, to tam, o jakiejś tam dziwnej imprezie, no, ale teraz można o tym przeczytać na wszystkich portalach. Nie przypominam sobie czegoś takiego.
Samego faktu zjazdu nie komentuję, ale muszę powiedzieć, że miałem niezły ubaw czytając komentarze na różnych stronach. Generalnie każde nowe dla komentatorów zjawisko religijne było zwykle kwitowane przez dyżurne komando "prawdziwych Polaków-katolików" tak samo - precz, precz, to jest obce, nie nasze, tylko my jesteśmy prawdziwi itd. itp.
A tu taka niespodzianka - "prawdziwi Polacy" spotkali "jeszcze prawdziwszych Polaków" :-) i wyszli na tych, co to obcego bożka czczą, służą obcym i przodków kalają...
Cóż za nieoczekiwana zmiana miejsc.
Dachs

Poprzednia strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża