Ciałopalenie

Re: Ciałopalenie

Postprzez Coffee » środa, 7 listopada 2012, 00:50

Sanepid nie pozwoli na całopalenie, skoro legalnie nie możesz nawet mieć urny z prochami w domu. Proste? Proste. I naprawdę wątpię, że przy ogromie problemów w kraju, ktoś się zajmie zmianą prawną w tym względzie. Ten temat ma watki zabawne <trolling> ale chyba nadaje się do kosza.
https://www.facebook.com/ironbeardforge
In iron we trust.
We have beards.
We forge metal.
Welcome.
Coffee

Postprzez Vrede » czwartek, 8 listopada 2012, 20:01

Kwestią swojego pogrzebu zajmę się po 90tce - a na razie bardziej interesuje mnie moje wybitnie ciekawe życie, w którym jest wystarczająco wiele do ogarnięcia. Na dzień dzisiejszy z radością oddam swoje szczątki ziemi, zupełnie nie mam parcia na filmowy "pogrzeb wikinga". Mimo ogromnych ciągot piromańskich jakoś nie zależy mi na tym, by mój trup wesoło skwierczał w krematorium czy innej formie ognia. Wolę recykling, cieszy mnie perspektywa spotkania z robakami w chłodnych, wilgotnych objęciach Jord.

A tak bardziej poważnie to pogańskie cmentarze jak na razie powstały na Islandii, w Danii i Norwegii (co do tego ostatniego to nie jestem pewna czy już działa, czy jeszcze jest na etapie pozwoleń i planów - w każdym razie projekt był całkiem niezły - urny umieszczane w ziemi mają układ się w kontur statku) i wydarzyło się to dopiero po kilkunastu (jak nie więcej) latach aktywnej działalności tamtejszych organizacji. Dlatego - wszystko w swoim czasie, po kolei a nie od końca.
Vrede

Postprzez Thorbiern » piątek, 9 listopada 2012, 19:55

Vrede, precyzyjny strzał! @]:D
To prawda skupmy się na "domenie Verðandi". Spróbujmy żyć tak, by ktokolwiek chciał o nas pamiętać, kiedy już nie będzie nas wśród żywych. Jaki cel ma zastanawianie się jak z pompą upamiętnić koniec, kiedy słabo wykorzystaliśmy środek; (początek zawdzięczamy rodzicom). Tak więc, TU i TERAZ ]:D
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Postprzez Isa » sobota, 10 listopada 2012, 13:24

Warto jeszcze dodać, że nawet Niemcy - ze swoimi rozrośniętymi organizacjami i perfekcyjną logistyką - bardzo dystansują się od pomysłu tworzenia cmentarzy pogańskich/asatryjskich. Argumentów jest całe mnóstwo, głównie praktycznych i podobnych do naszych, a wszystko to pomimo mnogości kindredów i zróżnicowania wiekowego społeczności. Miałam okazję być świadkiem sytuacji, kiedy prawie 60letni pan tłumaczył 20latkowi, dlaczego czas i energię warto poświecić na co innego. ;)
Íss er árbörkr
ok unnar þak
ok feigra manna fár.
Isa

Poprzednia strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża