Asatru i Wicca

Re: Asatru i Wicca

Postprzez Kallisto » środa, 6 kwietnia 2011, 20:52

Szerszen napisał(a):Eee... Kallisto - TU CIĘ NIKT NIE ZAATAKOWAŁ. My tak po prostu rozmawiamy. Mamy taki ton... i koniec. to chyba specyfika tej religii ;-)

to zdanie: " więc może niech na temat "jak to jest w Asatru" raczej wypowiadają się osoby mające o tym jakieś pojęcie." było lekko agresywne. w realu na takie coś mam pewną chamską odzywkę ;) ale tu muszę być grzeczna, bo mnie wyrzucicie i kupę się wtedy dowiem.
dzięki za info.
Kallisto

Postprzez Ulf » środa, 6 kwietnia 2011, 20:57

Kallisto jestes przewrazliwiona - naprawde. Tez mi sie cos cisnie :D , ale jako gospodarzowi nie wypada.
Poprostu uwierz nam na slowo, ze my tak mamy :)
Ulf

Postprzez Kallisto » środa, 6 kwietnia 2011, 20:59

ok. wyluzuję 8-)
Kallisto

Postprzez KozioU » czwartek, 7 kwietnia 2011, 11:48

Kallisto, moja wypowiedź nie miała być agresywna, więc jej tak nie odbieraj. Nie mam w zwyczaju atakować ludzi, których znam tylko z netu za to co gdzieś w necie napisali. Tu po prostu jestem u siebie i nie muszę przepraszać że żyję. I jak ktoś mija się z prawdą, to tu mamy w zwyczaju pisać to wprost, a nie owijać w bawełnę. Chciałem po prostu uciąć dywagację o tym jak my robimy różne rzeczy pochodzące od osoby "spoza", tak samo jak wcześniej Elwinga zaproponowała byś to Ty, a nie my, pisała jak robią to wiccanie. Po prostu niech wypowiadają się Ci, których wiedza bierze się z "byłem i robiłem", a nie "słyszałem, czytałem". Tak będzie lepiej dla poziomu merytorycznego forum.

Więc "no offence"!

Kallisto napisał(a):czy w danej rodzinie tę funkcję pełni zawsze ta sama osoba, czy się zmieniają - obrzęd może zamiast ojca poprowadzić np. syn? tak jednorazowo?

Może, często tak się robi. Często też, kiedy na święta spotykają się różne rodziny, zaszczyt prowadzenia uroczystości oddaje się gościom, a konkretnie ich "starszemu". To taki nasz odpowiednik oddania komuś honorowego miejsca przy stole.
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Ulf » piątek, 23 września 2011, 14:11

ot taka ciekawostka:
polskiego wicca obraz wlasny czyli...
"Tako Rzecze Mojmira"
http://mojmira.blogspot.com/2011/09/nor ... l?spref=fb
Ulf

Poprzednia strona

Powrót do Neopogańskie ścieżki i bezdroża