Asatru a homoseksualizm

Re: Asatru a homoseksualizm

Postprzez Szerszen » niedziela, 26 czerwca 2011, 20:38

Nie wydaje mi się Aregirsie, aby to co jest tam napisane dało się sformułować inaczej, nie narażając się na gromy. Na pewnym znanym, ogólnopogańskim forum, podobna dyskusja zakończyła się uznaniem mnie za faszystę i nazistę w jednym (plus homofoba z nadkładką).

Nie znam klanu, w którym byłyby zawierane związki homoseksualne, ale też nie znam ich dużo. W przeciwieństwie do pewnej grupy wyznaniowej zajmującej się głównie magią, w naszej religii z tego co wiem preferowane są jednak kontakty hetero (tak jesteśmy konserwatywni również na tle neopogańskim), co nie oznacza iż bijemy ludzi spod znaku tęczy. Tolerujemy ich i to wystarcza. Nie ma co roztrząsać tematu.
Skalat maðr rúnar rista, nema ráða vel kunni
Szerszen

Postprzez Thorbiern » niedziela, 26 czerwca 2011, 21:50

Tzw. "poprawność polityczna" robi zawrotną karierę. I to zarówno wśród jej zwolenników, jak i kontestatorów. Jedni zażarcie bronią stworzonej przez siebie idei fix, inni w imię prawa "naturalnego", "etyki" i "odwiecznej tradycji" zwalczają "nowotwora". Tak czy inaczej, obie grupy drepczą w tej samej gnojówce.
Rzeczywiście zapis o homo/heteroseksualiźmie znalazł się może w FAQach niepotrzebnie. Nie ma tam przecież nic o filatelistach, hodowcach rybek i innych "dewiantach" :lol: Z drugiej jednak strony czy to naprawdę ,aż takie wywołuje emocje, żeby domagać się przeredagowania treści? Czy to naprawdę takie istotne kto, kogo i z której strony? Z "niecierpliwością" czekam na kolejne posty w tym duchu ;) Może nowy dział-"młot na czarownice". Będzie się tam można "dobrać się" nie tylko do "pedwardów". Zostają przecież jeszcze: komuchy, jewrieje, nigry czy wspomniani filateliści, o masonach nie wspominając. :lol:
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Postprzez Szerszen » niedziela, 26 czerwca 2011, 22:27

Zapomniałeś o cyklistach... albo... pominąłeś celowo... :twisted:
Szerszen

Postprzez KozioU » niedziela, 26 czerwca 2011, 22:50

Ale chodzi ci o bicyklistów czy monocyklistów?
A furore Normanorum libera nos, O Domine!
KozioU

Postprzez Krucza » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 02:17

Litewskich leworęcznych cyklistów :twisted:
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"Ydalir są doliny
gdzie sobie Ullr
pobudował sale"
http://www.ydalir-laget.pl
Krucza

Postprzez Ask » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 16:23

Zapomnieliście o urodzonych w piątek biseksualnych ezoterykach :mrgreen:
Ask

Postprzez Szerszen » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 18:22

Nie, tych nie tolerujemy. :D :D
Szerszen

Postprzez Ask » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 19:41

Wiedziałem :mrgreen:
Ask

Postprzez Ulf » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 20:50

bo ezo, nie bo bi :P

A wracjac do glownego problemu tego watku - uwazam ze jak najbardziej nalezalo to umiescic w FAQ. Glownymi "zarzutami" wytaczanymi przeciw Asatru przez osoby nie za bardzo zorientowane w temacie, zarzutami bazujacymi na jakis przedziwnych stereotypach sa oskarzenia o faszyzm, rasizm, nietolarencje itp. Czytajac FAQ kazdy moze odrazu zorientowac sie z kim ma do czynienia i czy mu to pasuje czy nie.
Zas jesli chodzi o forme prezentacji tych pogladow to mysle ze sformulowania tam padajace wyraznie wskazuja na to, ze osoby identyfikujace sie z Asatru Polska sa na tyle otwarte i liberalne by pewne rzeczy tolerowac, i na tyle konserwatywne by nie glosic ogolnego peace and love , i "robta co chceta"...
Ulf

Postprzez Thorbiern » wtorek, 28 czerwca 2011, 18:02

Może i racja. Nigdy nie spotkałem się co prawda z krytyką wymierzoną w Asatru (No może poza jakimiś szeptami małolatów-o faszyzmie :?: - na widok młota Thora na szyi)- bo tak naprawdę - w naszym kraju niewiele osób zetknęło się z tą religią. USA z tamtejszym pomieszaniem koncepcji i kultur to poważniejszy problem, nie mówiąc już o Bundesrepublik gdzie zauważalnym cieniem na Asatru kładzie się nazizm. Myślałem, że u nas nie trzeba udowadniać, że nie jest się wielbłądem ;). Szkoda, że się myliłem. Widocznie czasami przeceniam inteligencję współobywateli. :lol: Tak więc, :piwo: dla ciebie Ulf za czujność i roztropność.
Þorbjörn Ríkarðson
Thorbiern

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Etyka