Asatru a faszyści

Re: Asatru a faszyści

Postprzez Thordis » poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:40

Dainus napisał(a):Nie determinujmy charakteru bogów od czynów ludzi ich wyznających.

Hej, ale gdzie ja coś takiego powiedziałam?

Dainus napisał(a):Ja nie mam problemu z akceptacją faktu o którym piszę to raz

Tutaj nie łapię kontekstu jakoś i w zasadzie to nie zrozumiałam, do czego się w tym zdaniu odniosłeś.

A gwałcenia dzieci przez starych chłopów również nie akceptuję. W obecnych czasach. Bo zupełnie czymś innym są dla mnie właśnie czasy, w których 14-letnie dziewczęta były uważane za dorosłe osoby (i prawdopodobnie rzeczywiście były znacznie lepiej rozwinięte emocjonalnie i zaradne życiowo, niż w czasach obecnych - właśnie z powodu wychowywania się w diametralnie innych realiach).

Chyba zupełnie się tutaj nie zrozumieliśmy. Mam wrażenie jakby każdy z nas mówił o czymś zupełnie innym.
Więc jeszcze raz: dla mnie na ocenę czynów ludzkich (o boskich charakterach nigdzie powyżej słowem nie wspomniałam) ma wpływ w dużej mierze pryzmat kulturowy i realia życia. Nie dopisuj mi, proszę, do tego filozofii, która mi samej nawet nie przeszła przez myśl.
Thordis

Re: Asatru a faszyści

Postprzez Dainus » poniedziałek, 10 listopada 2014, 17:50

Nie potrafię porozumiewać się przez internet.
Dainus

Poprzednia strona

Powrót do Historia