OFIARY Z LUDZI

Re: OFIARY Z LUDZI

Postprzez Thordis » wtorek, 7 maja 2013, 13:11

Ależ Szanowny ThorrUlfRze, z tego, co widzę, osobiście skomentowałam nie same praktyki, ich zasadność, czy aspekt moralny, a jedynie fakt, że podałeś informację na temat "ogólnie Amerykanów" na podstawie strony "jakiejś" organizacji i nie umiałeś skonkretyzować źródła.

Przepraszam, że się wtrącę, ale moim zdaniem jednak nazwa organizacji ma znaczenie, ponieważ jeżeli podaje się o kimś informacje mocno kontrowersyjnej treści to właśnie ogromne znaczenie ma fakt, o kim konkretnie się je umieszcza.

I absolutnie nie wycofuję się z tej opinii. Włącznie z "mocno kontrowersyjnymi informacjami", gdyż nie ulega wątpliwości, iż dla większości współczesnych Polaków są one mocno kontrowersyjne. Co nie zmienia faktu, że ja osobiście w samych tego typu praktykach nie widzę nic nieetycznego czy DLA MNIE moralnie niedopuszczalnego. Jedno z drugim się nie kłóci.
Thordis

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 7 maja 2013, 18:20

A co zmieni podanie nazwy organizacji?
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Hrefna » wtorek, 7 maja 2013, 19:20

Uwiarygodni podaną informację. I umożliwi samodzielne zapoznanie się z nią, zwłaszcza polemistom.
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 7 maja 2013, 19:24

Zapewne Hrefno tylko to jest forum dyskusyjne nie sala sądowa :)
A podanie przez rozmówcow innych źródeł tej informacji uwiarygodniło ją chyba wystarczająco ]:D
Poznał tedy, iż zły nie jest! Bo by złym być duszę trzeba mieć i z ciemności na światło z pogardą spoglądać!
ThorrUlfR

Postprzez Thordis » wtorek, 7 maja 2013, 20:00

ThorrUlfR napisał(a):Zapewne Hrefno tylko to jest forum dyskusyjne nie sala sądowa :)
A podanie przez rozmówcow innych źródeł tej informacji uwiarygodniło ją chyba wystarczająco ]:D

Owszem, co nie zmienia faktu, że jeżeli czytam pogłoski na interesujący dla mnie temat, mam ochotę móc samodzielnie dotrzeć do źródła i je zweryfikować. A jeżeli podaje się o kimś informacje, wypada też podać o kim one są, ale to mówiłam już wcześniej i raczej nie ma większego sensu powtarzanie w kółko tego samego. Takie jest moje prywatne zdanie i możesz je uszanować lub nie.
Thordis

Postprzez Hrefna » wtorek, 7 maja 2013, 20:11

Zgadzam się z Thordis. Przy czym podanie informacji bez odniesienia do jej źródła przypomina nieco technikę "jedna pani powiedziała" - czyli plotkę. Zwłaszcza jeżeli informacja jest kontrowersyjna, każdy powinien mieć możliwość sprawdzenia jej u źródła i w oryginalnym brzmieniu.

Powołanie się na czyjeś praktyki w kontrowersyjnej sprawie bez podania ani czyje są, ani odniesienia do miejsca, w których się z tymi praktykami przedstawiający je zapoznał, zdecydowanie nie jest dobrą praktyką dyskusji. Po prostu. I nie dziwne, że powoduje wypowiedzi ostro polemiczne. Ja zresztą też chciałabym zapoznać się z tekstem źródłowym, do którego w "Our Troth" jakoś dokopać się nie mogę. Sam zresztą nadal nie powiedziałeś, jaka to organizacja ani gdzie jej szukać...
Oft vitu ógörla, þeir er sitja inni fyrir, hvers þeir ro kyns, er koma;
er-at maðr svá góðr at galli né fylgi, né svá illr, at einugi dugi.

Hávamál 133 [132] (Loddfafnismál 23)
Hrefna

Postprzez ThorrUlfR » wtorek, 7 maja 2013, 20:20

~Thordis
Oczywiście uszanuję i jak tylko znajdę tą strone to napiszę (Choć najprawdopodobniej była to wcześniejsza wersja strony The Troth lub któregoś kindredu należącego do tej organizacji - gdzie były odniesienia wlasnie do przytoczonego przez Ulfa "Our Troth")
ThorrUlfR

Poprzednia strona

Powrót do Historia