Witam :D

dział powitalny

Witam :D

Postprzez Morten » wtorek, 18 listopada 2014, 18:38

Witam, jestem Robert , mam 17 lat i pochodzę z Lnisk koło Gdańska. Dopiero wstępuje w kręgi Asatru , jednak droga przede mną długa. Skandynawią w ogóle zainteresowałem się jakieś 7 lat temu , natomiast wikingami , ich kulturą, tradycją i wiarą około 3 lata temu. W sumie to nigdy nie czułem się chrześcijanem. Zawsze bardziej do mnie przemawiały religie pogańskie, ale nigdy nie miałem wątpliwości, że naszym światem kierują bóstwa. Poszukuję Asatru z Gdańska i okolic , którzy pomogą mi oficjalnie zostać asatru i jednocześnie wcielili mnie do swojego klanu. No i wybaczcie ewentualnie błędy czy przekręcenia nazw , cały czas się uczę i jestem otwarty na wszelkie korekty ;)
You have a heart of a chief, and a soul of a dragon...
Morten

Re: Witam :D

Postprzez Wiewióra » wtorek, 18 listopada 2014, 18:42

Witaj! ]:D

Żeby lepiej zapoznać się z towarzystwem z Pomorza zerknij na grupę facebookową https://www.facebook.com/groups/asatru.pomorze/?fref=ts :) Będziesz miał dostęp do wszystkich spotkań integracyjnych, które są tam organizowane. @]:D
Wiewióra

Postprzez Sylcia » wtorek, 18 listopada 2014, 19:18

Cześć :)

Wierny Asom stać się możesz w każdej chwili, natomiast żeby Cię wcielić do ścisłego klanu (kindred) musiałabym Cię znać z kilka lat ]:P Zapraszam jednak do rozmowy i spotkań w Trójmieście (Wiewióra uprzedziła mnie z linkiem do grupy :))
Nie zajmuję się już asatru ani runami, toteż proszę mnie o to nie nagabywać. Konta niestety usunąć się nie da :p
Sylcia

Postprzez Hinni » piątek, 28 listopada 2014, 18:15

Co do korekty: stać można się asatryjczykiem (lub asatryjką). Też miałam z tym problem na początku. Trójmiasto jest jednym z zagłębi :P, więc myślę że znajdziesz kogoś z kim warto porozmawiać. A jak będziesz na południu polski, to zapraszam do Bielska-Białej :) @]:D
Śmiej się przy ludziach,
Płacz tylko w ukryciu,
Bądź lekka w tańcu,
Ale nigdy w życiu.
Hinni

Postprzez Thordis » piątek, 28 listopada 2014, 20:29

Zapraszamy na grupę na facebooku i na grudniowe spotkanie - informacja o dacie i miejscu znajdzie się na grupie i tutaj, na forum (walczę ze sklerozą, więc tym razem na pewno nie zapomnę o wrzuceniu ogłoszenia także tutaj :) ).

PS. Wprawdzie klanu w Trójmieście nie ma i nikt nikogo do niczego nie wciela, ale asatryjczycy chętni do poznania się i pogadania się znajdą ];)
Thordis

Postprzez Thurs_84 » poniedziałek, 9 marca 2015, 11:42

Witaj @]:D
Szczodrzy i śmiali ludzie żyją najlepiej,
Rzadko przygniata ich troska;
Tchórz i dusigrosz wszystkiego się lęka,
Trapią go nawet dary.

Hávamál 48
Thurs_84

Postprzez Vrede » czwartek, 12 marca 2015, 09:45

Witaj :-)
Pozdrowienia z drugiej strony Baltyku :)
@]:D
Vrede

Powrót do Hailsa!