Witam!

dział powitalny

Re: Witam!

Postprzez Leifr » piątek, 14 listopada 2014, 20:39

Lukrecja napisał(a): Przy okazji chciałabym zaprosić Cię na naszą młodzieżową grupę asatryjską na FB: https://www.facebook.com/groups/mlodzi.asatryjczycy/

Dzięki za link do tej strony, bo nie wiedziałem że coś takiego jest . Na pewno zaraz do tej grupy dołączę :) i mam nadzieje że spotkam tam kilka osób z Łodzi. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak bardzo mi pomogłaś ]:D .
Leifr

Postprzez skaven » piątek, 14 listopada 2014, 22:51

Powitać
skaven

Postprzez Hinni » piątek, 28 listopada 2014, 19:09

Witaj!

Też mam problem z babcią. Mama wie, siostra wie, (niestety jedyna osoba którą mogę nazywać ojcem jest chyba Odyn :/), wszyscy znajomi wiedzą - ale też są to osoby o bardzo otwartym światopoglądzie a ja ich jeszcze wcześniej przeciągnęłam od Słowian do hinduizmu swego czasu. Pokolenie dziadków to inna sprawa - mi na przykład mojej babci i jej siostry jest szkoda, nie chce ich denerwować, narażać na stresy. Więc na świętach typu 24 grudnia "staram się zachowywać naturalnie". Sam znasz najlepiej swoja rodzinę i sam wiesz co "przejdzie" a co nie. Starych drzew się nie przesadza i moim zdaniem nie doinformowanie babci co do swoich wierzeń nie jest brakiem honoru, jeśli wiemy że by ją to zraniło. Tu nie chodzi o jakieś manifestacje i demonstrowanie swoich wierzeń na siłę. Nie ma co pośpieszać sprawy w nienaturalny sposób.
Śmiej się przy ludziach,
Płacz tylko w ukryciu,
Bądź lekka w tańcu,
Ale nigdy w życiu.
Hinni

Postprzez Ragnar » niedziela, 5 kwietnia 2015, 21:42

Witaj na forum! @]:D
Byłem w podobnej sytuacji tylko rok starszy, obecnie się 19 wiosen zbliża wielkimi krokami. O swojej wierze powiedziałem i opowiedziałem tylko swoim rodzicom i siostra drogą pantoflową się dowiedziała. Przyjęli to na początku jako żart ale z czasem zrozumieli że nie żartuję. Wychowany w kulturze i wierze w chrześcijańskiej odłamałem się. U Ciebie jest o tyle łatwiej że Twój ojciec mniej więcej zapewne zna mitologię, kulturę północy i może na to spojrzeć przychylniej niż moi rodzice, raczej wielkich tragedii nie będzie ale dobrze jest też powstrzymać się od pochopnych decyzji i oświadczeń, wiara to ścieżka którą trzeba długo kroczyć aby być jej pewnym. Cieszę się tak jak zapewne inni że jest młodych ludzi więcej na północnej ścieżce, dużo czytaj, myśl, zastanawiaj się, żyj według 9 zasad, a z czasem będziesz czuł i wiedział że już idziesz ścieżką północy. I także polecam i zachęcam do zajrzenia na facebookową stronę młodych pogan którą już Ci podlinkowała Lukrecja.
80. Chwal dzień wieczorem, żonę - gdy spalona,
Miecz, gdy wypróbowany, dziewicę, gdy za mąż wydana
Lód - gdy się przeszło, piwo - gdy wypite.
Ragnar

Poprzednia strona

Powrót do Hailsa!